Malvazija BIO 2015, biele suché, Dean Plahuta

12.00

Slovinské  biele suché BIO víno MALVAZIJA 2015

Vinársky región: Marezige, Slovinská Istrija

Sladkosť: suché

Typ vína: Biele

Odroda: MALVAZIJA

alkohol : 11,5% vol..

krajina pôvodu : Slovinsko

Kategórie:

Popis

Dean Plahuta Malvazija,

Dedinka Marezige. Len pár kilometrov nad mestom Koper je pokrytá slnkom. Istria je známa svojím vynikajúcim pobrežným vínom. Slávne pre vás, kde sa stretávajú ľudia s srdcom, sa nudia vynikajúce domáce kvapky a sú osviežené typickými istrijskými jedlami.

Dean. Keď ho poznáte, máte pocit, že je tam – v Marezige a na jeho farme, kde pestuje svoje vinice, olivy a polia viac ako 20 rokov podľa ekologických princípov. Už v roku 1999 bol jedným z prvých v Slovinsku, ktorý získal ekologický certifikát. V skutočnosti to bolo medzi iniciátormi, že takéto certifikáty sa dokonca začali udeľovať. V každom prípade je pravda, že pokračuje v poslaní svojej 100-ročnej rodiny v Marezigu. Poľnohospodárstvo nie je pre neho službou, ale spôsobom života, ktorý ho nesmierne miluje a prírodou je jeho kancelária. Zdá sa vám, že svojou integrálnou činnosťou je duša Marezig, spojovací prvok. V každom prípade je právom hrdý na svoju dedinu a je rád, že vás zavedie do zorného poľa v centre obce, kde nezostáva ľahostajný výhľad na Koperský záliv a za ním. Je celkom správne byť na svoje vína hrdý. Ekologické vína. Vína, vyrobené nielen s láskou k viniču a zemine, ale aj pre prírodu a obyčajného človeka všeobecne.

Vo svojej domácej pivnici sa nachádza aj miesto na ochutnávku vín po domácom rezaní. Je skvelé ukázať vám Marezige sám a povedať vám veľa zaujímavých vecí.