Jahňacina mäso v BIO kvalite

12.00

Objednať jahňacie mäso BIO je možné v priebehu celého roka.

Krajina pôvodu: Slovenská republika

Plemeno :  Valaška alebo zošľachtená valaška

Najvyššia možná BIO kvalita mäsa .

Barančeky nie sú očkované a prikrmované jadrom. Jahňa v závislosti od veku bolo prevažne kŕmené materským mliekom, až v neskoršom veku čerstvou pastvou (tzv. anglosaský spôsob chovu)

Cena : za 1 kg váhy v surovom stave s kosťou. Mliečne jahňa je vo veku 8-10 týždňov váha 4,5 -7 kg. Ťažké jahňatá chované do 1 roka vážia okolo 9-22 kg.

Popis

Jahňacina – BIO kvalita.

SLOVENSKÁ jahňacina – chovaná v ekologickom hospodárstve  v Národnom parku v nadmorskej výške 900-1.400 mnm. Jahňacie mäso BIO je dodané čerstvé, nemrazené, na požiadanie voľne odsušené /vo vise/ v chladiacom boxe pri cca 2 °C. Barančeky nie sú očkované a prikrmované jadrom. Jahňa v závislosti od veku bolo prevažne kŕmené materským mliekom ( mliečne jahňa vo veku do 10 týždňov), až v neskoršom veku čerstvou pastvou (tzv. anglosaský spôsob chovu)

Ide o veľmi kvalitné, ľahko stráviteľné mäso s takmer nulovým obsahom tuku a teda mäso veľmi zdravé, vhodné pre malé deti, pri dietách alebo pre športovcov ako jedinečný zdroj bielkovín a hlavne , domácej produkcie. Mäso má vysoký obsah bielkovín, vápnika, fosforu, železa, vitamínu B2 a ďalších vitamínov a minerálov.

Jahňacina  je výhradne regionálneho slovenského pôvodu, chované  ekologickým pastevným – extenzívnym spôsobom, čo zaručuje kvalitu a zloženie mäsa.
Celé mliečne jahniatko aj s kosťou má váhu 4,5 – 7 kg . Ľahké jahňa je s váhou 7-  13 kg a ťažké jahňa ( vek do 1 roka ) je s vyššou hmotnosťou ako 13 kg. Váha jatočného zvieraťa je závislá najmä od obdobia jeho porážky.

Po dohode dodáme aj polovičku resp štvrť. Podľa požiadavky je mäsko možné odsušiť  vo vise po dobu 5-10 dní prípadne rozdeliť na menšie časti.