GHEE orieškové maslo BIO 400 ml

10.00

Prepustené maslo GHEE  alebo ľudovo orieškové maslo je vyrobené z BIO kravského mlieka, ktoré je zbavené laktózy a mliečnych bielkovín. Pre mnohých ľudí je teda ľahšie stráviteľné, pretože práve s laktózou a mliečnymi bielkovinami má tráviaca sústava človeka často problém.

  • Popis výrobku: prepustené GHEE maslo.
  • Hmotnosť : 600 g
  • Objem obsahu: 400ml
  • Zloženie: 100% mliečny tuk, bez vody, bielkovín a laktózy.
  • Alergény: Neobsahuje
  • Krajina pôvodu suroviny: Slovensko
  • remeselný Slovenský výrobok

LEN NA TELEFONICKÚ OBJEDNÁVKU

sprostredkujeme PRIAMO OD FARMÁRA

záujem o tento produkt prosím uveďte do poznámky alebo do správy

 

Popis

Kde je pôvod číreného masla?

Maslo GHEE pochádza z Indie, kde sa používa už tisíce rokov. Je prakticky základom ajurvédy – jednej z najstarších alternatívnych medicín na svete. Kvalitné GHEE má bohatú zlatistú farbu, hustotou skôr pripomína kokosový olej.

Prečo sa GHEE maslo považuje za zdravšiu alternatívu masla?

Výživa v prepustenom masle sa technicky podobá bežnému maslu, ale je zbavené alergénov, ktoré sú pre mnohých problémom. Ďalším rozdielom je, že prepustené maslo neobsahuje žiadne mliečne bielkoviny. Chutí „maslovo“, avšak má bohatší, orieškovejší chuťový profil a je hustejšie.

Ďalšou výhodou číreného masla je jeho vysoký bod zadymenia – 250 stupňov Celzia, pričom bežné maslo má bod zadymenia okolo 150 stupňov Celzia. To znamená, že GHEE je lepšou voľbou pre varenie pri vysokej teplote.

Čírené maslo neobsahuje kazeín a laktózu

je úplne prírodná alternatíva masla a olejov na varenie bez konzervačných látok, bez kazeínu a bez laktózy. Dá sa použiť rovnako ako maslo, čo je obzvlášť dobrou správou pre ľudí, ktorí bojujú s alergiami alebo precitlivenosťou na mliečne výrobky, vrátane tých, ktorí neznášajú laktózu.