TVAROH z tibetského kravského mlieka BIO RAW 500g

10.00

Domáci nízkotučný tvaroh z BIO kravského mlieka fermentovaného tibetskou kefírovou hubou v RAW kvalite

hmotnosť :  500g

zloženie: surové RAW BIO kravské mlieko 

LEN NA TELEFONICKÚ OBJEDNÁVKU

sprostredkujeme PRIAMO OD FARMÁRA

záujem o tento produkt prosím uveďte do poznámky alebo do správy

Popis

Tvaroh je tradičným mliečnym výrobkom s veľmi dlhou históriou. Má bielu farbu, mliečno smotanovú a jemne krémovú chuť alebo naopak hrudkovitú konzistenciu. Vzniká vyzrážaním bielkoviny mlieka pomocou tibetských kefírových zŕn.

Viac o kefírových zrnách TU : https://e-umami.sk/obchod/cerstve-potraviny/tibetske-kefirove-zrna-15-g/

Z tohto popisu je zrejmé, že ide o úplne prírodnú potravinu v  BIO a RAW kvalite .

Ako sa teda tvaroh vlastne vyrába, alebo malá lekcia technológie:

Ku zrážaniu mliečnej bielkoviny a štiepeniu laktózy sa používa tibetská kefírová huba, ktorá produkuje enzýmy a baktérie mliečneho kvasenia. Jedná sa o často skloňovanú mliečnu fermentáciu /bohužiaľ často skloňovanú ľuďmi, ktorí absolútne netušia o čo ide 🙁 /. Počas použitia tejto kyslomliečnej fermentácie dôjde k vytváraniu kyseliny mliečnej. Mlieko sa po pridaní tibetskej kefírovej huby pri izbovej teplote 22–25 °C nechá  prekysnúť po dobu 24-48 hodín. Prekysnutá zrazenina mlieka sa pomaly premieša a tibetské huby sa cez sitko odstánia. Následne sa už kyslé kefírové mlieko pomaly zahreje na teplotu 35–40 °C, pretože cieľom je spevnenie zrazeniny a oddelenie srvátky.

Poznámka:

Všimnite si, aké nízke teploty sú pri príprave tvarohu použité. Mlieko sa v žiadnej fáze prípravy nezahreje na teplotu vyššiu ako 40 °C. Vďaka tomu je zachovaný obsah špecifických enzýmov.

Výsledný produkt má rovnorodú, súdržnú a pevnú konzistenciu, čisto bielu farbu, jemne kyslú chuť a vôňu .

Aké sú výhody fermentácie pre zdravie?

Fermentované potraviny sú plné probiotík, prospešných mikroorganizmov, ktoré pomáhajú udržiavať črevá zdravé a schopné získavať živiny z potravy.

Probiotiká podporujú a zlepšujú imunitný systém. Črevo vytvára antibiotické, protirakovinové, protivírusové a protiplesňové látky, ktoré neumožňujú potenciálnym patogénom rásť alebo prosperovať v kyslom prostredí, ktoré vytvárajú fermentované potraviny.

Proces fermentácie môže zvýšiť biologickú dostupnosť vitamínov a minerálov v potravinách, čo znamená, že ich naše telo dokáže lepšie absorbovať.

Fermentácia zvyšuje nielen množstvo vitamínov B a C, ale aj kyseliny listovej, riboflavínu, niacínu, tiamínu a biotínu. Okrem toho fermentované potraviny obsahujú probiotiká, enzýmy a kyselinu mliečnu, vďaka ktorým telo ľahšie vstrebáva tieto dôležité živiny.

Benefity kyseliny mliečnej : už Louis Pasteur ako prvý vedecky potvrdil baktericídnu a detoxikačnú schopnosť kyseliny mliečnej, lebo sa hovorí, že je to „metla na očistenie čriev“. Jej vplyvom sa v našich črevách lepšie vstrebávajú železo i vápnik, čím prospieva liečeniu anémie i osteoporózy; zvýši sa takto i efektívnejšie využitie železa z rastlinných potravín, kde je to inak určitý problém