Frankovka modrá 2013 (suché, CHOP) – Miloš Máťuš

7.50

Frankovka modrá 2013 (suché, CHOP ) Miloš Máťuš

MLADÉ VÍNA EDÍCIA „ŠKOREC“

Červené, suché, odrodové, akostné víno.

Víno je vyrobené bez chemickej stabilizácie a enzýmov.

Charakteristika: víno rubínovej farby, mäkkej ovocnej vône po kôstkovom ovocí, a mäkkej šťavnatej chuti s jemnou trieslovinkou.

Gastro: hovädzina, divina s ovocnými omáčkami, teľacina s hubami, bravčová panenka v slaninkovom kabáte, paštéty, zrené syry.

Cukornatosť : 22 °NM

Zrenie : nerez + dubový sud

Potenciál : skoré pitie

Vyrobené na Slovensku

 

 

Katalógové číslo: 2015002 Kategórie: Značka:

Popis

Miloš Máťuš s manželkou sú pokračovateľmi vinohradníckej rodiny Máťušovcov, ktorá má v Rači zapustené hlboké historické korene.
Hospodária na cca 20 ha viníc. Hrozno na všetky vína si sami dopestovávajú a venujú mu nadštandardný pestovateľský servis. Hrozná sa nechávajú dozrieť do úplnej zrelosti, z ktorých sa vo veľkej prevahe vyrábajú prívlastkové vína alebo kvalitné akostné vína.

Vína vyrábajú prevažne klasickou metódou s výnimkou kontrolovaného kvasenia pri niektorých
bielych vínach. Po šetrnom spracovaní vína zrejú v nerezových tankoch, dubových alebo barikových sudoch. Vína na trh prichádzajú bez chemickej stabilizácie, takže majú priestor na zrenie aj vo fľaši.
Pri vhodnom uskladnení majú vína potenciál aj na niekoľkoročné vyzrievanie.

Ťažiskové odrody: Frankovka modrá, Rizling rýnsky, Rizling vlašský, Müller Thurgau.
Ďalšie pestované odrody: Veltlinske zelené, Tramín červený, Sauvignon, Rulandské biele, Rulandské šedé, André, Alibernet.
Cieľom vinárstva je vyrábať nie len vína s peknou vôňou, ale aj s hlbšou odrodovou chuťou, ktoré sú schopné poslúžiť na zdravie a pomôžu umocniť zážitok z chutného jedla a vína súčasne.