Donfender 2013 kab. (suché,CHOP) – Miloš Máťuš

8.50

Donfender 2013 kab. (suché, CHOP ) Miloš Máťuš, Terroir Rača

chránené označenie pôvodu

Červené, značkové, suché, akostné víno.

Víno je vyrobené bez  použitia enzýmov, aromatických kvasiniek, filtrácie a chemickej stabilizácie klasickou metódou s dôrazom na zachovanie terroiru, odrodového charakteru račianskeho podložia, harmónie, kvality a špecifík ročníka.

Charakteristika: 

Granátová farba. Čo sa týka alkoholu, je to ľahšie vínko. Mäkká ovocná, harmonická vôňa po tmavom bobuľovom ovocí, s jemnou ovocno-korenistou strednou chuťou a ovocnou dochuťou.

Gastro: 

Divina, hovädzina s ovocnými omáčkami, plnený kohút na divoko, teľacina, strednedobo zrejúce syry, paštéty, zrelý pršút.

Cukornatosť : 22 °NM

Zrenie : dubové sudy 4 mesiace

Potenciál zrenia : 2-3  roky

obsah alkoholu  : 12%

podávajte v teplote do 15 °C

skladujte v tme, na ležato a v teplote 16-18  °C

 

 

Katalógové číslo: 2015007 Kategórie: Značka:

Popis

Miloš Máťuš s manželkou sú pokračovateľmi vinohradníckej rodiny Máťušovcov, ktorá má v Rači zapustené hlboké historické korene.
Hospodária na cca 20 ha viníc. Hrozno na všetky vína si sami dopestovávajú a venujú mu nadštandardný pestovateľský servis. Hrozná sa nechávajú dozrieť do úplnej zrelosti, z ktorých sa vo veľkej prevahe vyrábajú prívlastkové vína alebo kvalitné akostné vína.

Vína vyrábajú prevažne klasickou metódou s výnimkou kontrolovaného kvasenia pri niektorých
bielych vínach. Po šetrnom spracovaní vína zrejú v nerezových tankoch, dubových alebo barikových sudoch. Vína na trh prichádzajú bez chemickej stabilizácie, takže majú priestor na zrenie aj vo fľaši.
Pri vhodnom uskladnení majú vína potenciál aj na niekoľkoročné vyzrievanie.

Ťažiskové odrody: Frankovka modrá, Rizling rýnsky, Rizling vlašský, Müller Thurgau.
Ďalšie pestované odrody: Veltlinske zelené, Tramín červený, Sauvignon, Rulandské biele, Rulandské šedé, André, Alibernet.
Cieľom vinárstva je vyrábať nie len vína s peknou vôňou, ale aj s hlbšou odrodovou chuťou, ktoré sú schopné poslúžiť na zdravie a pomôžu umocniť zážitok z chutného jedla a vína súčasne.