MORINGA rastlina bohov BIO RAW 50g

5.50

Moringa (po latinsky Moringa oleifera) nazývaná aj Rastlina Bohov

rastie v tropických oblastiach Latinskej Ameriky, Ázie a Afriky.

Moringa obsahuje:
– 17 krát viac vápnika ako mlieko
– 2 krát viac proteinu ako yogurt
– 4 krát viac vlákniny ako ovsené vločky
– 15 krát viac draslíka ako banány
– 4 krát viac vitamínu A a beta karoténu ako mrkva
– 7 krát viac vitamínu C ako pomaranč
– 25 krát viac železa ako špenát

LIEČITEĽSKÁ FUNKCIA

spočíva vo využívaní častí stromu Moringa na prevenciu a liečbu chorôb:

 • vnútorných zápalových ochorení (pečeňslezina),
 • zápalov a bolesti pohybového ústrojenstva (kĺby),
 • srdcovo cievneho systému,
 • pôsobí na zlepšenie stavu pri cukrovke,
 • upravuje krvný tlak,
 • znižuje hladinu cholesterolu,
 • lieči maláriu,
 • zápaly močových ciest,
 • Crohnova choroba,
 • respiračné ochorenia a astma,
 • zlepšuje činnosť tráviaceho ústrojenstva
 • metabolizmu

Zloženie: 100% mletá MORINGA

Vitamíny

(na 100 g – sušené listy)

Vitamin A (Arginín karotén) 16,8 mg
Vitamin B1 (Tiamín) 2,0 mg
Vitamin B2 (Riboflavín) 20,7 mg
Vitamin B3 (Niacín) 7,5 mg
Vitamin C 15,3 mg
Vitamin E 10,4 mg
Vitamin K 2,1 mg

 

Minerály

(na 100 g – sušené listy)

Vápnik 2 200 mg
Meď 0,5 mg
Železo 24,7 mg
Horčík 450 mg
Fosfor 248 mg
Draslík 1 200 mg
Zinok 3,5 mg

 

Aminokyseliny

(na 100 g – sušené listy)

Arginín 1 100 mg
Histidín 532 mg
Izoleucín 935 mg
Leucín 1 700 mg
Lyzín 1 000 mg
Metionín 280 mg
Fenylalanín 1 400 mg
Treonín 1 100 mg
Tryptofán 490 mg
Valín 850 mg

 

Nutričné hodnoty

(na 100 g – sušené listy)

Kalórie 350 cal
Sacharidy 42,1 g
Bielkoviny 27,6 g
Vláknina 15,3 g
Tuky 2,5 g

Krajina pôvodu: Indonézia

Direct Trade – získavaná od skupiny farmárov dodržiavajúcich pravidlá organického farmárčenia

Hmotnosť: 50 gramov

Nie je na sklade

Popis

Liečivé účinky MORINGY

V listoch Moringy sa nachádza väčšina zo 45 rastlinných antioxidantov a 34 druhov protizápalových farmaceuticky účinných zlúčenín, ktoré boli analyzované v rastlinných materiáloch.

Produkty zo sušených listov sa pre ich účinky z hľadiska farmakologickej aktivity, obsahu fytochemických látok a zlúčenín úspešne využívajú v alternatívnej medicíne aj vo vyspelých západných krajinách.

V štúdiách liečivých vlastností Moringy, hlavne produktov zo sušených listov boli zistené výrazné terapeutické účinky pri cukrovke. Tento účinok na zmierňovanie glukózovej intolerancie sa pripisuje vysokému obsahu polyfenolov.

Látky ako quercetín-3-glykozid (Q-3-G), glykozidy, chlorogénová kyselina a ďalšie významné látky a zlúčeniny fytoterapeuticky pôsobia ako antidiabetiká a zmierňujú dôsledky ochorenia cukrovkyako i s tým spojené ďalšie zdravotné riziká.

Boli zistené protizápalové účinky, protirakovinové účinky, účinky na zlepšenie stavu štítnej žľazy (regulácia činnosti) ako i hypoglykemický potenciál.

V listoch Moringy sa nachádza väčšina zo 45 rastlinných antioxidantov a 34 druhov protizápalových farmaceuticky účinných zlúčenín, ktoré boli analyzované v rastlinných materiáloch.

Moringa má vzácnu kombináciu už spomenutých látok,

ktoré vykazujú aj antibakteriálne a antifungálne aktivity, znižujúhladinu cholesterolu, vykazujú antiepileptickú aktivitu a pôsobia ako obehové stimulanty.

VYSOKÝ KRVNÝ TLAK A SRDCOVOCIEVNE CHOROBY

Jednou z hlavných príčin chorôb a úmrtí vo vyspelých krajinách jevysoký krvný tlak a srdcovocievne choroby. Moringa Oleifera obsahuje kombináciu vysokého obsahu vitamínu C a vápnika v dobre stráviteľnej a prijateľnej forme.

Vysoký obsah ďalších vitamínovminerálov (90), aminokyselín (19), esenciálnych aminokyselín (10) a ďalších piatich významných zlúčenín dáva záruku pre dobrú kondíciu srdcovocievneho systému a priamo vplýva na znižovanie a vyrovnávanie vysokého krvného tlaku.

ZÁPALY MOČOVÝCH CIEST A CROHNOVA CHOROBA

V listoch Moringy Oleiferi sa nachádza vysoký obsah antioxidantov (45), ďalších látok a zlúčenín, ktoré pôsobia protizápalovo, a to hlavne v oblasti močových ciest a tráviaceho ústrojenstva. Tieto obsiahnuté látky priaznivo ovplyvňujú liečebný proces týchto orgánov a terapeuticky pôsobia pri potláčaní dôsledkov týchto ochorení.

Dobré výsledky boli dosiahnuté pri kombinovanom užívaní sušených listov Moringi Oleiferi a bezlepkovej obilniny Sorghum Bicolor, pre zmierňovanie dôsledkov a prejavou Crohnovej choroby.

KĹBY A POHYBOVÉ ÚSTROJENSTVO

Zárukou fytoterapeutických účinkov je vysoký obsah látok (amynokyselín) ako hystidínprolín, čo sú látky, ktoré sa používajú pri liečbe reumatoidnej artritídy a prolín terapeuticky pôsobá na správnu činnosť a funkciu obnovy kĺbov, kĺbových výsteliek, chrupaviek a šliach.

RESPIRAČNÉ OCHORENIA A ASTMA

Moringa Oleifera obsahuje komplex výživných látok pre správnu výživu a činnosť ľudského organizmu. Z toho dôvodu sú sušené listy tejto rastliny považované za komplexnú výživu pre ľudské telo, nakoľko obsahuje väčšinu aminokyselín a fytozlúčenín, ktoré sú významné pre zdravú činnosť ľudského organizmu.

Látky obsiahnuté v sušených listoch Moringi Oleiferi, ako glycínserínhystidín podporujú a priamo ovplyvňujú imunitný systém, terapeuticky pôsobia pri astme, zlepšujú odolnosť voči vírusombaktériám a iným mikroorganizmom, ktoré sú pre ľudský organizmus škodlivé a tým zabraňujú rozvinutiu respiračných chorôb.