100% Tekvicový olej panenský BIO RAW, András Mátyás, 250ml „Super Potravina“

11.99

Zloženie:  100% panenský BIO tekvicový olej z prvého lisovania za studena.

Pochádza z ekologického poľnohospodárstva.

Skladujte pri teplotách 5-10 ° C, v tme a suchu. Fľašu starostlivo uzatvárajte, chráňte pred prístupom vzduchu (kyslík ničí nenasýtené mastné kyseliny).

Krajina pôvodu : Slovensko

Zdravotné účinky*:

Zinok prispieva k:

 • správnej látkovej premene kyselín a zásad.
 • správnej látkovej premene sacharidov.
 • správnej kognitívnej funkcii.
 • správnej syntéze DNA.
 • plodnosti a správnej reprodukčnej funkcii.
 • správnej látkovej premene makronutrientov.
 • správnej látkovej premene mastných kyselín.
 • správnej látkovej premene vitamínu A.
 • správnej syntéze bielkovín.
 • udržaniu zdravých kostí.
 • udržaniu zdravých vlasov.
 • udržaniu zdravých nechtov.
 • udržaniu zdravej pokožky.
 • udržaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi.
 • udržaniu dobrého zraku.
 • správnemu fungovaniu imunitného systému.
 • ochrane buniek pred oxidačným stresom.

Zinok zohráva úlohu v procese delenia buniek.

Vitamín E prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

*Podľa nariadenia komisie EÚ č. 432/2012 o zdravotných tvrdeniach http://www.uvzsr.sk/docs/info/hv/nariadenie_432_2012.pdf

UPOZORNENIE:

V súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (ES) 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách v platnom znení Vám oznamujeme, že údaje a informácie uverejnené na tejto stránke majú iba informačný charakter, nie sú návodom na liečbu a nenahrádzajú odbornú lekársku starostlivosť. Sú prevzaté od výrobcov produktov, z overených zdrojov dostupných na internete a z publikácií o zdravej výžive. Použitie výživových doplnkov konzultujte s lekárom.

 

Popis

BIO Tekvicový olej lisovaný za studena je bohatý na vitamín E a zinok.

Panenský  100% tekvicový olej je získaný mechanickým lisovaním BIO tekvicových jadier bez šupky zo semienok tekvice oranžovej  pestovanej v kontrolovanom ekologickom poľnohospodársve pri ktorom nedochádza k znižovaniu obsahu a účinnosti prírodných látok prospešných pre ľudský organizmus. Pri lisovaní za studena nie sú použité chemické rozpúšťadlá ani iné chemické prísady. Je vyrobený bez použitia vysokých teplôt a bez ďalšej chemickej rafinácie, je bez prídavných látok. Olej je šetrne lisovaný za nízkych teplôt do 40 ° C – RAW, bez prístupu svetla a vzduchu. Je pre neho typická hnedočervená farba s nezabudnuteľnou chuťou po pražených orieškoch.

Tekvicový olej je bohatým zdrojom minerálnych látok ako je napr. vápnik, železo, draslík, selén a hlavne zinok, ktorý má vynikajúce regeneračné vlastnosti – výborný je na nechty, vlasy a v starostlivosti o pokožku formou teplých masiek, olej s veľmi jemnou arómou a zelenohnedou až gaštanovohnedou farbou. Olej je vhodný do šalátov, zálievok, pre studenú kuchyňu, na dochutenie hotových a nevarených jedál, ale zároveň má aj terapeutické použitie u celej rady zdravotných problémov – má veľmi priaznivé účinky pri vnútornom užívaní. Bio tekvicový olej je bohatým zdrojom esenciálnej mastnej kyseliny – kyseliny linolovej, minerálnych látok, hlavne zinku, selénu a horčíka,vitamínov E, A,C a tiež vitamínov B, antioxidantov a ďalších živín, ktoré sú v prírodnej forme. Má hojivé účinky pri ochorení tkaniva, akné a niektorých typoch ekzémov. Odporúčaný je aj pri veľkej kazovosti zubov, priaznivo ovplyvňuje tráviaci trakt, povzbudzuje krvný obeh a prospešný je aj pri liečbe problémov s prostatou. Tekvicový olej je bohatý na vitamíny A, C, E a tiež skupinu vitamínov B. Obsahuje kyselinu listovú, ktorá pôsobí ako antioxidant.

Má špecifickú orechovú vôňu a aromatickú chuť. Jeho farba je tmavozelená, proti svetlu má tmavočervený nádych. Lisuje sa za studena a vďaka tomu sa v ňom uchovávajú všetky hodnotné látky. Je bohatý na vitamín E a zinok. Obsahuje širokú škálu minerálov a stopových prvkov. Má veľmi dobré antioxidačné účinky. Je ľahko stráviteľný. Neobsahuje cholesterol.

Využitie:

Tekvicový olej môžete používať aj k masážam chrbtice alebo pri kŕčoch v žalúdku. Posilňuje imunitný systém a dodáva organizmu energiu. Pomáha znížiť hladinu cholesterolu a optimalizuje krvný tlak.

Je vhodný len pre studenú kuchyňu, napr. do šalátov, zálievok, k syrom, rybám, na dochutenie hotových jedál, vynikajúcu chuť dodá tvarohovým nátierkam. Nie je určený pre smaženie, pečenie a varenie! Nezahrievajte!

Odporúčaná dávka je 2x denne 1 polievková lyžica.

Vinárstvo Mátyás ( Autentista Slovakia )
Náš príbeh sa začína v roku 2003, odkedy postupne rozširujeme našu pivnicu.
Prvé flaškované vína opustili našu pivnicu v roku 2005. Výrobou vína sme sa zaoberali už oveľa dávnejšie. Ako každá rodina v Novej Vieske, pôvodne aj tá naša vlastnila iba menší vinohrad pre vlastnú potrebu. Tento malý vinohrad a k nemu aj stará pivnica boli našim dedičstvom, takisto, ako láska k vínu.
V roku 2006 sme sa pustili do rozširovania našich vinohradov. Prvým krokom bolo vysadenie 0,5 ha vinohradu v hone Szilvás völgy. Toto nasledovalo v rokoch 2008 a 2009 založenie vinohradu s rozložením 11,5 ha v hone János hegy.
V roku 2010 sme prešli na ekologické vinohradníctvo.