Donat Mg liečivá minerálna voda, 400 ročná tradícia,1L

2.70

 

Typické zložky Donat Mg® prírodných minerálnych vôd (mg / l):


magnesium (Mg2+) 1000
sodium (Na+) 1700
calcium (Ca2+) 380
hydrogen carbonate (HCO3-) 7800
sulphate (SO42-) 2100
chloride (Cl-) 75
carbon dioxide (CO2) min. 3500

 

Úloha magnézia vo vašom tele

 

Nevyhnutné v situáciách a obdobiach označených zvýšenou potrebou horčíka (intenzívny rast, dojčenie, tehotenstvo).
Podieľa sa na viac ako 300 biochemických procesoch v ľudskom organizme.
Pomáha znižovať vyčerpanie a únavu.
Prispieva k normálnemu fungovaniu psychických funkcií.
Významne prispieva k rovnováhe elektrolytov.
Pôsobí pri uvoľňovaní energie z metabolizmu.
Prispieva k fungovaniu nervovej sústavy.
Prispieva k normálnej svalovej funkcii, vrátane srdcového svalu.
Pomáha udržiavať zdravé kosti a zuby.
Hrá úlohu v delení buniek a syntéze proteínov.

Popis

Liečivá minerálna voda

Charakteristika DONAT Mg je horčíkovo-sodíkovo-hydrogénuhličitanová prírodná liečivá minerálna voda obsahujúca sírany, ktorá je mimoriadne bohatá na minerálne látky a je prírodným zdrojom horčíka.

Oblasti použitia

Zmierňuje žalúdočné problémy a úspešne sa dá použiť na odstránenie pálenia záhy, potlačenie nutkania na zvracanie, zmiernenia nafúknutia a pocitu plnosti resp. na zmiernenie tlakov v podbruší. Voda vypitá pred stravovaním znižuje nadmerné vytváranie žalúdočnej kyseliny. Stimuluje vyprázdňovanie žlčníka a priaznivo pôsobí na poruchy látkovej výmeny (pri cukrovke). Znižuje tvorbu oxalátu vápnika a kameňov kyseliny močovej.

Priaznivo pôsobí na poruchy srdcového rytmu a krvný obehový systém resp. dopĺňa zvýšenú potrebu horčíka (napr. pri aktívnej športovej činnosti, intenzívnom raste, ťarchavosti a pod.) a preventívne pôsobí u ľudí náchylných k srdcovej príhode u ktorých predstavuje nedostatok horčíka rizikový faktor. Liečivá minerálna voda DONAT Mg je nápomocná aj pri chudnutí, stimuluje krvný tlak a jej užívaním sa dá zastaviť proces rednutia kostí.

Dávkovanie

Prírodnú liečivú minerálnu vodu DONAT Mg je dovolené užívať denne v maximálnom množstve 0,5 L (ráno na lačno 0,2 – 0,3 L, na obed a večer po 0,1 L). Kratšia pitná kúra trvá 3 týždne a dlhšia 5 – 6 týždňov. Po prestávke v trvaní 14 dní je možné pitné kúry opakovať. Jednorazové rýchle pitie liečivej minerálnej vody stimuluje činnosť čriev, pomalšie pitie vody stupňuje jej vstrebávanie.

Nesmie sa užívať

Pri ochoreniach obličiek resp. vodnatom stave. Nadmerné užívanie môže viesť u citlivých ľudí k hnačkám, ktoré prestanú ihneď na to ako začneme dodržiavať maximálne predpísané množstvá.