BIO Jahňacie mäso vo vlastnej šťave

10.00

Unikátny druh jahňacieho mäsa pôvodného plemena Valaška chovaného welfare v ekologickom režime .
Mäsová kon­zerva spĺňa štandard zvaný „single protein“, čo znamená, že obsahuje iba jeden druh bielkoviny – jahňacie mäso.
Zloženie :
-BIO jahňacie mäso 98 % s minimom tuku, časť lopatka, stehno a krk, plemeno pôvodná Valaška.
– nejodizovaná nerafinovaná morská soľ 2%, čierny peper.
Pasterizované. Sterilizované.
Produkt ekologického poľnohospodárstva.
Chované vo welfare podmienkach.
Horský výrobok.
Chované a vyrobené na Slovensku.
Hmotnosť:
-hmotnosť obsahu : 250 g
-celková hmotnosť : 500 g

Popis

  1. Jahňacina – jahňacie mäso vo vlastnej šťave.

Jahňacina je veľmi zdravý druh mäsa so širokou škálou základných živín. Obsahuje výrazné množstvo protizápalových omega-3 mastných kyselín aj kyseliny olejovej pre zdravé srdce, ktorú najčastejšie prijímame v olivovom oleji.

Jahňacie mäso je ľahko stráviteľné, a preto sa spolu s kuracinou a králičím mäsom odporúča aj malým deťom medzi prvými mäsovými príkrmami. Vhodné je aj pri diétach, problémoch s tráviacim systémom, zvýšenom cholesterole.

Welfare hospodárskych zvierat v rámci ich chovu a starostlivosti o ne definuje podmienky, v ktorých sa zvieratá môžu prirodzene správať a nie sú vystavované fyzickej a psychickej nepohode, chorobám, strachu a stresu. To zároveň znamená, že majú dostatok primeranej výživy a netrpia smädom a hladom. Žijú v priestore, v ktorom sa cítia prirodzene a dokážu v ňom uplatňovať správanie, ktoré je im vlastné.
Dodržiavanie welfare zvierat je pre nás mimoriadne dôležité. Naše zvieratá majú zabezpečený dostatok pohybu na pastvinách a vo výbehoch (aj v zime). Ustajnené sú s dostatočným prívodom vzduchu, dostatkom svetla, dostatkom priestoru na pohodlný oddych a dobrým prístupom k napájacej vode. Chované sú bez týrania a stresu. Voči stresu nie sú vystavené ani vďaka nedostatku nevyváženého kŕmenia, ani skupinových chovov zvierat, v ktorých si tieto zvieratá navzájom ubližujú. Zvieratá sa porážajú priamo na mieste, kde sa chovajú, alebo sú prevážané len na minimálne vzdialenosti, čím je takisto ich stres minimalizovaný.