VYPREDANÉ – Kvety morskej soli 200g – “ Super Potravina „

0.00

Kvety morskej soli sú  zbierané ručne v lete, deň po dni, tradičnou metódou nepretžite od čias Rímanov prinajmenšom od roku 1177

Prirodzene biela a vlhká, najvyberanejšia morská soľ.

Patrí medzi najkvalitnejšiu morskú soľ na svete.

Vôňa / Chuť: naturálna morská soľ sa vyznačuje svojou harmonickou chuťou, vysokým obsahom minerálnych látok a magnézia. Chrumkavá konzistencia a jemná sladkosť podčiarkujú vlastnú chuť jedál.  Je 100% prírodný produkt, čím sa môže farba ako aj konzistencia jedál ľahko formovať.

Kombinácia s jedlom: kvety soli môžu rozvinúť celú svoju chuť, a preto odporúčame dochucovať jedlá až po varení, na ich finálne dochutenie.

Skladujte na suchom a tmavom mieste.
Zloženie: 100% morská soľ

100% prírodný produkt

Balenie : 200g

Krajina pôvodu : Portugalsko

 

Nie je na sklade

Popis

Kvetiny morskej soli  O melhor do Ribatejo, Rio Maior

je to viac ako 200 miliónov rokov starý  poklad soli  v národnom parku „Serra de Aire e Candeeiros“ známy ako Marine Rio Maior  je prírodným dedičstvom a vlajkovou loďou činnosťi kraja. Solivar je v prevádzke od čias Rímanov a fungoval od stredoveku, s dokumentmi, ktoré odkazujú aktivitu prinajmenšom od roku 1177 (prvá zmienka, o majetku templárov).

Solivar sa nachádza na úpätí hory  a jeho zvláštnosťou je, že sa nachádza asi 30 km od Atlantického oceánu, čo predstavuje skutočný prírodný jav. Tento je vytvorený zdrojom kamennej soli, ktorá pretína jeden z mnohých podzemných prúdov, ktoré pretekajú územím vápenca. Rio Maior prírodný solivar je napájaný prúdom podzemných vôd, ktorý prechádza rozsiahlym zdrojom kamennej soli vytvorenej po milióny rokov. Vytekajúca voda je 7x slanšia ako morská voda z oceánu.
Patrí medzi najkvalitnejšiu morskú soľ na svete. Je naozaj neobyčajná soľ, zdravá soľ, ktorá obsahuje viac ako 80 minerálov a stopových prvkov a 20 x viac magnézia ako obyčajná soľ. (Chemické zloženie Calcium 0.07%, Magnesium 1.86%, Sodium 34.11%, Potassium 0.64%, Chlorides 52.3%). Práve preto je vhodná na konzumáciu aj pre ľudí, ktorí majú problémy s vyšším krvným tlakom a trpia srdcovo – cievnymi chorobami. Na druhej strane gurmáni určite ocenia vyváženú chuť morskej soli s jemne sladkastými tónmi a nádhernými kryštálikmi.