Kurkuma mletá divoko rastúca superpotravina, BIO, RAW

5.00

RAW naturálna divoko rastúca kurkuma mletá

100 % prírodný, bio produkt slovensko-indonézskej spolupráce na Jáve (Direct Trade)

100% RAW Superpotravina, sušená šetrne na slnkupo dobu až 7 dní.Na prípravu 1 kg takto pripravovanej RAW kurkumy sa spotrebuje až 12.5 kg čerstvej suroviny

Pripravovaná z odrody tej najkvalitnejšej kurkumy, rastúcej medzi dvoma aktívnymi sopkami.

Direct Trade – získavaná od skupiny farmárov dodržiavajúcich pravidlá organického farmárčenia

Zloženie: 100% kurkuma

Hmotnosť: 50 gramov

Výživové hodnoty na 100g:
Energetická hodnota 393 kcal
Tuky 13,2 g
Karbohydráty 66 g
Bielkoviny 2,6 g

Krajina pôvodu: Indonézia

Popis

Okoreňte si svoj život zdravím. Pomôže vám k tomu výnimočné korenie divoko rastúcej kurkumy. Vedeli ste, že práve tento druh korenia by ste mali mať vo svojom jedálničku každý deň? O jej liečivých účinkoch a blahodarných vplyvoch na organizmus vedeli liečitelia už pred 4000 rokmi. Kurkuma je bežnou prísadou v ajurvédskej medicíne na hojenie rán a liečbu kožných ochorení. Pre jej aromatickú vôňu, ktorá vám bude pripomínať kombináciu pomaranča a zázvoru, ho budete radi používať nielen do svojich jedál, ale aj nápojov. Čo môžete od kurkumy očakávať? Vďaka jej pravidelnému užívaniu môžete predchádzať bežným chorobám, a dokonca aj  niektorým druhom rakoviny. Liečitelia ju používajú aj na zmiernenie opuchov či reumatickú artritídu. Je vhodná aj pre všetkých, ktorí chcú zostať mladí, a pre ktorých je podstatné vyzerať stále dobre a aktívne.Kurkuma, známa tiež ako indický šafrán, je jemne zomletá hľúza kurkumy dlhej, rastúcej v južnej a juhovýchodnej Ázii. Patrí do rodiny zázvoru a charakteristická je svojou sýtou oranžovo-žltou farbou.  Je kľúčovou ingredienciou v mnohých indických, perzských, pakistanských a thajských pokrmoch a má priam neuveriteľné liečivé vlastnosti.

Hlavnou zložkou kurkumy je kurkumín, ktorý dokáže zablokovať enzým podporujúci rast nádorov. Štúdie potvrdili, že táto látka môže pomôcť predchádzať alebo dokonca i liečiť niekoľko druhov rakoviny, vrátane prostaty, kože a hrubého čreva. Spoľahlivým bojovníkom pri prevencii rakoviny prostaty je v kombinácii s karfiolom, kedy môžu spoločne zastaviť vývin takéhoto ochorenia. Klinické testy u myší zase preukázali, že kurkuma bráni šíreniu rakoviny prsníka do pľúc. Exotické korenie si vie poradiť i so vznikom melanómu kože, kedy spôsobuje zánik chorých buniek.

Silný antioxidant

Určite ste už počuli o tom, že by ste mali jesť farebné potraviny. Nielen preto, že vyzerajú dobre na tanieri, ale najmä pre ich antioxidačné účinky. Vzácna žltá zmes má okrem svojich liečivých účinkov aj široké uplatnenie v každodennom živote. Osvedčila sa ako recept na mladosť, americký biely úsmev, krásne zdravé vlasy i pokazený žalúdok.

Elixír života. Ak máte ešte veľa životných plánov, vyskúšajte čaj na dlhovekosť z kurkumy. Varte asi liter vody s jednou lyžičkou kurkumy desať minút, pridajte sušený sloní zázvor a odstavte. Lúhujte ďalších desať minút, preceďte a prislaďte kokosovým cukrom alebo medom a pridajte citrón. Podľa ajurvédy je zmes kurkumy a medu najsilnejším prírodným antibiotikom účinným pri prechladnutí, nádche a chrípke.

Účinky kurkumy

 1. Má silné antioxidačné účinky = chráni bunky pred ich deštrukciou voľnými radikálmi, čím spomaľuje proces starnutia.
 2. Pôsobí protizápalovo, antivirálne, protiplesňovo a antibakteriálne.
 3. Posilňuje imunitu.
 4. Využíva sa pri astme, zahlieneniach a zápaloch dutín.
 5. Pôsobí preventívne proti rakovine a má potenciál liečiť mnohé formy zhubných nádorov.
 6. Pozitívne vplýva na tráviace ústrojenstvo a zlepšuje trávenie tým, že podporuje žalúdočnú činnosť, činnosť pečene a žlčníka.
 7. Je nápomocná pri žilovej trombóze, zápaloch žíl a hemoroidoch.
 8. Podporuje lepšie hojenie rán a popálenín.
 9. Dokáže pevne viazať ióny kovov a bezpečne tak vylúčiť ťažké kovy z tela.
 10. Má ochranné a liečebné účinky pred poškodením mozgu Alzheimerovou chorobou.
 11. Taktiež bráni nadmernému rozkladu kolagénu s pribúdajúcim vekom a tým spomaľuje starnutie kože.
 12. Zabraňuje zápalovej deštrukcii kĺbovej chrupavky.
 13. Má antikoagulačné účinky (znižuje zrážanlivosť krvi) – vďaka jej schopnosti tlmiť tvorbu zrážanlivého faktora fibrinogénu, ktorý zohráva kľúčovú rolu pri vytváraní krvných zrazením. A práve zvýšená hladina fibrinogénu je významným rizikovým faktorom pre vznik srdcovo-cievnych ochorení, mozgovej porážky a hlbokej žilovej trombózy.