Jahňacina-BIO mäso, porcovaný celý kus na 8 častí

15.00

Objednať jahňacie mäso BIO je možné v priebehu celého roka.

Krajina pôvodu: Slovenská republika

Plemeno :  Valaška alebo zošľachtená valaška

porcované a vákuovo zabalené na  8 ks – stehno 2 ks, lopatka 2 ks, krk 1 ks, chrbát 2 ks, hruď  + 1 ks a rebrá 2 ks

mäso v celku 13 eur kg, porcovanie 1 euro /ks , vákuovanie 1 euro/ks

Najvyššia možná BIO kvalita mäsa .

Barančeky nie sú očkované a prikrmované jadrom. Jahňa v závislosti od veku bolo prevažne kŕmené materským mliekom, až v neskoršom veku čerstvou pastvou (tzv. anglosaský spôsob chovu)

Cena : za 1 kg váhy v surovom stave s kosťou. Mliečne jahňa je vo veku 8-10 týždňov váha 4,5 -10 kg. Ťažké jahňatá chované do 1 roka vážia okolo 9-22 kg.

Popis

Jahňacina – BIO kvalita, porcované s kosťou a vákuovo zabalené

SLOVENSKÁ jahňacina-chovaná v ekologickom poľnohospodárstve  v Národnom parku v nadmorskej výške 900-1.400 mnm. Jahňacie mäso BIO je dodané čerstvé prípadne zamrazené. Barančeky nie sú očkované a prikrmované jadrom. Jahňa v závislosti od veku bolo prevažne kŕmené materským mliekom ( mliečne jahňa vo veku do 10 týždňov), až v neskoršom veku čerstvou pastvou (tzv. anglosaský spôsob chovu)

Ide o veľmi kvalitné, ľahko stráviteľné mäso s takmer nulovým obsahom tuku a teda mäso veľmi zdravé, vhodné pre malé deti, pri dietách alebo pre športovcov ako jedinečný zdroj bielkovín a hlavne , domácej produkcie. Mäso má vysoký obsah bielkovín, vápnika, fosforu, železa, vitamínu B2 a ďalších vitamínov a minerálov.

Jahňacina  je výhradne regionálneho slovenského pôvodu, chované  ekologickým pastevným – extenzívnym spôsobom, čo zaručuje kvalitu a zloženie mäsa.
Celé mliečne jahniatko aj s kosťou má váhu 4,5 – 10 kg . Ľahké jahňa je s váhou 7-  13 kg a ťažké jahňa ( vek do 1 roka ) je s vyššou hmotnosťou a to cca 10 – 13 kg. Váha jatočného zvieraťa je závislá najmä od obdobia jeho porážky.

Po dohode dodáme aj polovičku resp štvrť jaňaťa. Podľa požiadavky a na základe vzájomnej dohody je mäsko možné za dohodnutý príplatok rozdeliť na menšie časti a vákuovo zabaliť.

Stuffed Lamb With Spinach | Gordon Ramsay

The perfect dish for the winter chill !

Uverejnil používateľ Gordon Ramsay Piatok 10. januára 2020

Roast Leg of Lamb

Roast Leg of LambA juicy herb flavoured roast leg of lamb with a rich gravy.RECIPE HERE: www.recipe30.com/roast-leg-of-lamb.html/

Uverejnil používateľ Recipe30 Pondelok 23. decembra 2019