Zľava!

VYPREDANÉ Arónia čiernoplodá 100% šťava BIO 3l, “ Super Potravina „

24.99 23.00

BIO Arónia, 100 % priamo lisovaná šťava, 3 l – balenie s výčapným ventilom

Vákuové balenie je moderným typom obalu, v ktorom si aj nechladené šťavy a nektáre udržujú svoju dlhú trvanlivosť.
Rýdza Bio kvalita plus vákuové balenie zaručujú, že až 3 mesiace po otvorení zostáva šťava čerstvá a chutná, rovnako ako prvý deň bez nutnosti chladenia. Výhodou je aj to, že pri izbovej teplote vynikne plná chuť a aróma šťavy alebo nektáru.
Na dávkovanie šťavy sa používa výčapný ventil, ktorý je súčasťou obalu.

Dostatočná dávka na zabezpečenie zdraviu prospešných látok pre organizmus je 0,1 l šťavy denne.

Šťavu je možné nariediť podľa chuti vodou. Je vhodné kombinovať užívanie šťavy z arónie so sušenými plodmi, nakoľko v šupkách ostávajú mnohé cenné látky. Postačujúca dávka je jedna polievková lyžica sušených plodov denne.

Arónia je vhodná i pre deti (odporúča sa riediť s vodou alebo jablkovou šťavou).

Skladovanie : Po otvorení nie je potrebné uchovávať v chladničke! Spotrebujte do 3 mesiacov po otvorení.

Nutričné hodnoty na 100 g hmotnosti:

Energetická hodnota: 46 kJ / 194kcal, Tuk: <0,5 g , z toho nasýtených mastných kyselín 0,1 g, Sacharidy: 13 g z toho  cukor: 6,8 g, Bielkoviny: 0,1 g,  Soľ:  <0,1 g,  Mangán : 0,42 mg/21% doporučenej dennej potreby

Zloženie :100% šťava z prvého priameho lisovania plodov arónie, pasterizovaná, bez konzervantov.

Vyrobené : v Nemecku z  tých najkvalitnejších surovín pod dôsledným dohľadom veľmi prísnych nemeckých noriem.

SPOTREBA : 04.01.2020

Distribútor : Umami, s.r.o. , Nešporova 2518/3, 058 01 Poprad

 

Popis

BIO Arónia , 100 % priamo lisovaná šťava, 3 l – balenie s výčapným ventilom

ARÓNIA čiernoplodá – Aronia melanocarpa ľudovo nazývaná aj „jarabina čierna„.

Tmavé plody špecifickej sladko-kyslastej až značne trpkastej chuti majú vysoký obsah účinných látok a antioxidantov, dôležitých minerálov a vitamínov. Plody majú až 60% šťavy. Arónia obsahuje veľké množstvo fyziologicky cenných látok ako bioflavonoidy, vitamín P – rutín, vitamíny PP, B2, B9, karotény, pektínové látky, triesloviny, sorbit (až 3,5%), značný obsah železa, bóru, fluóru, mangánu, medi, kobaltu, molybdénu. Plody bez semien obsahujú až 400 mikrogramov jódu na 100 g.

Užívanie plodov arónie je vhodné dopĺňať produktami alebo ovocím s vyšším množstvom vitamínu C.

Pôvod arónie čiernoplodej – učíme sa od indiánov.

Slavný priekopník ruského ovocinárstva, cestovateľ, botanik a šľachtiteľ Ivan Vladimirovič Mičurin ( 1855 – 1935 ) objavil Aróniu pre starý európsky  kontinent v Amerike okolo roku 1900 a priviezol ju do Ruska pre vlastné pestovateľské účely.  Vyšľachtil niekoľko mrazu odolných odrôd, okrem iných aj Arónia melanocarpa. Z Ruska sa ker rozšíril cez Ukrajinu a Poľsko prakticky do celej Európy, najmä ako okrasný ker.

Arónia ľudovo nazývaná jarabina čierna je ker dorastajúci do výšky 2-3 metrov a pochádza z východnej časti Severnej Ameriky z oblasti dnešnej americko-kanadskej hranice. Tu sa rozšírila vo všetkých nadmorských výškach a rastie divoko na nekonečných plochách. Indiánske kmene poznali tento ker veľmi dobre a jeho plodom pripisovali veľký liečebný účinok.

Všetky šťavy Arónia original sú vyrábané pod dôsledným dohľadom prísnych nemeckých noriem z tých najkvalitnejších surovín. Šťavy s prívlastkom BIO sú pravidelne testované a sledované podľa platného certifikátu DE-034 Öko-Kontrollstelle. Rýdza Bio kvalita bez akýchkoľvek prísad sa radí svojou výnimočnosťou na najvyššie priečky lisovaných štiav do kategórie „Premium“. Spôsob lisovania zaručuje vysoký obsah antokyanov – rastlinných farbív so silnými antioxidačnými účinkami.